thumb IMG 6764

„Nikt nie jest w stanie zapewnić dzieciom tego, co mogą im dostarczyć dziadkowie: to Oni obsypują pyłem gwiazd życie swoich wnucząt”. A. Haley

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

W naszym przedszkolu w dniach 18 – 19 stycznia 2017r. obchodziliśmy w grupach wyjątkowe, niecodzienne święta – Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowaliśmy program artystyczny. Przedszkolaki pięknie dziadkom zaśpiewały, zatańczyły, wyrecytowały wiersze z życzeniami. Pokazały, jak umiejętnie opanowały grę na instrumentach. Po obejrzeniu części artystycznej zaprosiliśmy naszych Gości na słodki poczęstunek zorganizowany z pomocą rodziców. Za okazaną pomoc bardzo dziękujemy.

Babcia i Dziadek to jedne z najważniejszych osób w naszym życiu. To oni wspierają rodziców w opiece nad nami, wprowadzają w świat zabaw. Babcia piecze najlepsze ciasta, świetnie gotuje. To Ona pomaga szyć ubrania dla lalek i leczyć chorego misia. Wiadomo - Babcia jest najlepsza na świecie. Wspaniałością dorównuje jej chyba tylko Dziadek, który zawsze chętnie bierze nas na barana, pomaga jeździć na rowerze i daje słodycze, gdy nikt nie widzi. Babci i Dziadka nikt nie zastąpi.

Dziękujemy Wam Babciu i Dziadku za to, że jesteście!

thumb DSC07059

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam ludzie dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają…”

Słowami W. Goethego pani dyrektor Bożena Arłukiewicz powitała wszystkich, którzy wzięli udział w rodzinnym kolędowaniu zorganizowanym przez  Przedszkole Samorządowe nr 64. Spotkanie miało miejsce 16 stycznia w siedzibie organizatora. Była to okazja do wspólnego śpiewu dzieci i Rodziców, a także personelu placówki. Wprowadzeniem w miłą atmosferę było zaśpiewanie kolędy ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” w wykonaniu kadry przedszkolnej. Następnie wystąpił Bartek Puchalski z tatą śpiewając ,,Przybieżeli do Betlejem”. Kolęda „Dzisiaj w Betlejem” została zaprezentowana w dwóch odsłonach: Magda Rusiecka z bratem Szymonem i tatą zaśpiewali przy akompaniamencie gitary, na której grał tata, oraz Krzyś Brzeziński z tatą i siostrą – akapella. Ula Mogielnicka z tatą zaśpiewali kolędę ,,Gdy się Chrystus rodzi”. Wśród dźwięków kolęd zabrzmiała pastorałka ,,Skrzypi wóz” w wykonaniu  Mai Szlagowskiej z tatą. Wszyscy uczestnicy „Kolędowania” wyśpiewali razem -,,Lulajże Jezuniu” i „Cicha noc”, oddając tym samym świąteczną atmosferę i nastrój.

Takie pokoleniowe spotkanie to nie tylko miło spędzony czas, ale również kultywowanie staropolskiej tradycji kolędowania. Wspólnie spędzony wieczór wniósł radość i wyciszenie. Dziękujmy wszystkim za aktywny udział i stworzenie wyjątkowej atmosfery, z myślą, że za rok ponownie spotkamy się na przedszkolnym kolędowaniu. 

thumb 20170112 123944

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Tegoroczny bal karnawałowy odbył się 12 stycznia. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Tego dnia w naszych przedszkolu pojawiały się barwne postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, smoka, kotka czy biedronkę...  nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Bal karnawałowy pt. „Zabawki z pokoju dziecięcego” poprowadzili aktorzy z teatru „Pod Orzełkiem”. Wystrój przedszkolnego holu wprowadził w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Pan fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcia, które pięknie uwieczniły wesołe minki dzielnego chłopaka i ślicznej dziewczynki. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym pociechom. Pozostały wspaniałe wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego karnawału.

thumb DSCN0929

Spotkania bożonarodzeniowe to wieloletnia tradycja naszego przedszkola. Aby tradycji stało się zadość, także i w tym roku cała społeczność przedszkolna zebrała się w murach placówki. Spotkania odbyły się w dniach 14, 15 i 16 grudnia. Zgromadziły one rodziców, personel przedszkola i oczywiście dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki śpiewały kolędy, grały na instrumentach, włączając w występy także rodziców. Po niezwykle energetycznych artystycznych prezentacjach dzieci, grupa teatralna ,,Pod Orzełkiem” zaprezentowała w grupach młodszych „Bajkowa szopkę”, a w starszakach „Kolędników”. W przypadku tego ostatniego przedszkolaki miały możliwość wcielania się w postacie związane z Bożym Narodzeniem.

Na zakończenie uroczystości dzieci wraz z rodzicami spróbowały świątecznych smakołyków przygotowanych przez nasze panie kucharki, a następnie wykonały polarowe maskotki. Znalazły się wśród nich pieski, misie, zajączki i oczywiście aniołki. Była to inspiracja i zachęta do tego, aby świąteczny czas spędzić rodzinnie, razem, wyłączając przy tym telewizory, komputery, komórki i inne urządzenia zakłócające spokój tego wyjątkowego okresu.  

thumb DSC06917

Mikołajki to dzień, kiedy Święty Mikołaj obchodzi swoje imieniny, a jego wizyta w przedszkolu to jedno z ważniejszych wydarzeń w roku. Dlatego też wszystkie przedszkolaki  postanowiły  ten dzień celebrować tak, jak należy. W tym dniu dzieci ubrane w czerwone stroje i mikołajowe czapki prezentowały się doskonale i z niecierpliwością czekały na wizytę Świętego Mikołaja. Mikołajkową zabawę rozpoczęliśmy w radosnym nastroju: były zagadki, konkursy i zabawy przy muzyce. A kiedy w drzwiach pojawił się Mikołaj wszystkie przedszkolaki powitały go wesołym okrzykiem i zaprezentowały piosenki specjalnie przygotowane dla tak miłego gościa. Mikołaj chętnie z dziećmi rozmawiał, tańczył, pozował do pamiątkowych zdjęć a na zakończenie obdarował wszystkich upominkami.

thumb 100 0041

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pod hasłem „Patriotyczne Śpiewanie”, której celem było uczczenie 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci śpiewając pieśni patriotyczne aktywnie uczestniczyły w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy uczestnicy -  młodsi i ci nieco starsi, otrzymali biało – czerwone kotyliony. W tym roku zaproszeni zostali nie tylko pracownicy placówki, ale również Panie śpiewające w chórze Klubu Aktywnego Seniora KLANZY. Nasi goście chętnie włączyli się we wspólne śpiewanie. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie zaśpiewaliśmy pieśni: „Hej, hej ułani”, „Raduje się serce”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Piechota”, „Przybyli ułani”. Wytworzyła się przyjazna atmosfera, a najmłodsi mieli szansę poznać część polskiej historii oraz najważniejsze wartości, które przez wieki prowadziły Naród Polski do wolności.

thumb IMG 5582

Chociaż pogoda nas nie rozpieszcza, a za oknem jest pochmurno i deszczowo, to w naszym przedszkolu w dniach 18-20 października zrobiło się bardzo kolorowo. A to za sprawą balu jesiennego, który w tym roku odbył się pod hasłem „Zdrowo i kolorowo”. Rodzice spisali się na medal i dzięki pomysłowym przebraniom przygotowanym swoim pociechom, przedszkolaki zamieniły się w wesołe i kolorowe owoce i warzywa. W radosny nastrój wprowadzili nas aktorzy z Teatru „Pod Orzełkiem”, którzy zaprosili wszystkich do udziału w przedstawieniu pt. „Kukła z wiejskiego podwórza”. Po niezapomnianych wrażeniach teatralnych dzieci wraz z rodzicami udały się do swoich sal, gdzie czekały na nich pyszne i zdrowe specjały przygotowane przez nasze Panie kucharki: zupa z dyni oraz marchewkowe muffinki. Gdy już wszystkie brzuszki i te małe i te duże zostały napełnione, zabraliśmy się do twórczej i kreatywnej pracy. Każde dziecko ze swoim rodzicem wykonało przy użyciu materiałów o różnorodnej fakturze obrazek do znanych wierszy i bajek. I w taki oto sposób powstały piękne książeczki sensoryczne. Po owocnej pracy najwytrwalsi uczestnicy balu bawili się przy znanych rytmach proponowanych przez Teatr „Pod Orzełkiem”. Dodatkową atrakcją dla dzieci były warsztaty tworzenia świec, zaś rodzice mogli dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej oraz zasięgnąć informacji o miodach lub zakupić produkty przygotowane przez Miejską Pasiekę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za mile spędzone popołudnia.